Home › Wykorzystanie podnośników koszowych w branży filmowej

Wykorzystanie podnośników koszowych w branży filmowej

Produkcja filmowa kojarzy nam siebie na ogół z planem filmowym, kamerami a także konstrukcjami odzwierciedlającymi scenariuszową rzeczywistość.

Od czasu do czasu w internecie pokazują się zdjęcia z nagrywania scen w przestrzeni miejskiej, czy przyczep służących aktorom za garderoby.

Jednakże produkcja filmu jest o wiele bardziej złożonym biznesem. Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę na rzecz jego kwestii technicznych. Bez specjalnego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji wielokrotnie wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu działań na wysokościach. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy.

Ekwipunkiem, który umożliwia tego kategorii prace są podnośniki koszowe.

Te urządzenia znacząco ułatwiają pracę ekspertów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego pierwotnie montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również zrealizować wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko kaskaderskie sceny w których aktor jest na dużej wysokości, są również wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Często okazuje się, że za pomocą specjalistycznych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim czasie kręcąc jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na ulokowaniu silnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..
Więcej informacji tutaj: Najlepsze podnośniki koszowe we Wrocławiu – oferta

Page top